טיסות זולות

אולה: קו חדש בין מדריד לאילת ב-199 אירו – ynet ידיעות אחרונות

קו חדש בין מדריד לאילת: החל מעונת החורף הקרובה הנוסעים הספרדים והן הישראלים יוכלו ליהנות מקו חדש שיחבר בין בירת ספרד לעיר הנופש הדרומית של ישראל. הקו הושק הבוקר במדריד במעמד שר התיירות ח”כ יריב לוין ובכירי חברת התעופה שתפעיל את הקו – אייר אירופה (Air Europa).

ממדריד לאילת ב-199 אירו ()

ממדריד לאילת ב-199 אירו

חברת התעופה הספרדית, המפעילה טיסות ברחבי אירופה, צפון ודרום אמריקה, תפעיל טיסה שבועית ממדריד לאילת וחזרה. בכך מצטרפת אייר אירופה לחברות נוספות שכבר הכריזו על הפעלת קווים לאילת בחורף הקרוב, בהן ריינאיר וטראנסאוויה. הטיסה הראשונה לאילת תצא מנמל התעופה בראחס (Barajas) שבמדריד ב-30 באוקטובר, כאשר הקו יפעל לאורך כל עונת החורף, עד 26 במרץ.

מתכוננים לתיירות חורף: המצפה התת ימי באילת (צילום: גלעד כרמלי) (צילום: גלעד כרמלי)

מתכוננים לתיירות חורף: המצפה התת ימי באילת(צילום: גלעד כרמלי)

 
הקו החדש ימשיך את המהלך שמוביל משרד התיירות לעידוד חברות תעופה להפעיל קווים לאילת, באמצעות תמרוץ בהתאם לנוהל שפרסם המשרד. לרגל השקת הקו החדש והחתימה על ההסכם, נערך אירוע במדריד בהשתתפות שר התיירות ומנכ”ל חברת גלובאליה ואייר אירופה מר חבייר הידאגלו.
 
בנוסף, נמסר ממשרד התיירות כי המשרד פועל במסגרת תוכנית לפיתוח מוצר תיירותי מדברי, במטרה לחזק את הנגב והערבה. בתוך כך הוא מעניק תמריצים לחברות התעופה, אשר מביאים לגידול במספר היעדים שמהם פועלים קווי טיסה ישירים לישראל.

מתוך קמפיין המשרד בספרד ()

מתוך קמפיין המשרד בספרד


“ההישגים הגדולים והשיאים במספר התיירים שנחתו באילת בעונת החורף הקודמת, יחד עם ההודעה של אייר אירופה על פתיחת קו חדש לאילת, מראים שנוהל אילת אותו יזמנו – בשילוב קמפיין שיווק המוצר המדברי מוכיח את עצמו”, אמר שר התיירות יריב לוין.
 
 
“אילת היא עיר מאוד מיוחדת המשלבת ים ומדבר ומציעה מזג אוויר נוח גם במהלך החורף, ועל כן מאפשרת לתייר הספרדי יעד מצוין לחופשה במרחק של 4 שעות בלבד. אני סמוך ובטוח שמהלך זה יוביל לגידול נוסף בתיירות הנכנסת, ויביא אותנו לשיאים חדשים במספר התיירים הנכנסים לישראל”.

מסמנת יעד חדש: אייר אירופה (צילום: אייר אירופה) (צילום: אייר אירופה)

מסמנת יעד חדש: אייר אירופה(צילום: אייר אירופה)


בסיס אייר אירופה בפלמה דה מיורקה, ספרד ()

בסיס אייר אירופה בפלמה דה מיורקה, ספרד

 
עוד אמר השר כי: “ישראל היא יעד מצוין עבור תיירים בשל חיי הלילה התוססים, הקולינריה המשובחת והחופים הנהדרים שמאפשרים לתייר ליהנות מחופשה מצוינת”.
 
כך בעונת החורף 2017-2018 עלה מספר הטיסות הנוחתות בעובדה, מטיסות ספורות בשבוע, לפני מספר שנים, ללמעלה מ-50 טיסות שבועיות. בעונת החורף האחרונה נחתו באילת כ-145 אלף תיירים, לעומת חורף 2016-2017 בו נחתו כ-78 אלף תיירים ובעונת החורף של 2015-2016 נחתו באילת כ-50 אלף תיירים.
 
השאלה האם מדובר בבשורה בעיקר לתושבי מדריד וספרד בכלל או שגם לצד הישראלי? אם אתם גרים באילת והסביבה – הרווחתם. יתר הנוסעים מישראל יצטרכו לחשב את עלות הטיסה למדריד יחד עם נסיעה (ברכב או בתחבורה ציבורית) או טיסה לאילת, לשדה התעופה רמון שצפוי להיפתח בחגים או לעובדה. יחד עם זאת ובמידה ואתם מגיעים בטיסה לעיר – יש לחשב זמני הגעה לעומת זמני הטיסה למדריד. 

עלויות הגעה לשדה התעופה בעובדה ממרכז הארץ ()

עלויות הגעה לשדה התעופה בעובדה ממרכז הארץ

מסקר תיירות נכנסת שערך משרד התיירות עולה, כי התייר הספרדי שוהה בישראל בבמוצע 8.5 לילות ומוציא 1,227 דולרים במהלך הביקור. כמו כן, מהסקר עולה כי 70.5% מהמבקרים מספרד מזדהים כנוצרים, וכחמישית מכלל התיירים מספרד מצהירים כי הגיעו ארצה למטרות צליינות. 25.7% מהתיירים הספרדים הינם בני 25-34, 21.8% משתייכים לקבוצת הגיל 45-54, 16.4% הם בני 55-64, ו-15.9% הם בגילאי 35-44.

שר התיירות לוין ומנכ

שר התיירות לוין ומנכ"ל גלובאליה הידאגלו

  
המקומות הפופולריים ביותר לביקור בקרב התיירים מספרד הם ירושלים (77.6%), תל-אביב-יפו (75.8%) ואזור ים המלח (51.7%).
 

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.