סודות אילת

אל על מבטלת טיסות "מסיבות מבצעיות", והיא בדרך להיעלם – וואלה! תיירות

וזה מזכיר לי כי באחד מהטיולים שלי בשווייץ, החל פתאום לרדת גשם, ממש הגיע משום מקום. שאלנו את המארח “מה פתאום גשם באמצע הקיץ?” והוא ענה: “בשווייץ לא יורד גשם. לפעמים אנחנו צריכים לרחוץ את ההרים”.

אתמול המצב לא היה טוב יותר. ארבע טיסות (שמונה תדירויות) בוטלו במהלך היום, כאשר החברה משאירה את הנוסעים שצריכים לשוב לארץ עם מענה שנשמע כמו: תסדרו לבד. או אנחנו עושים הכל כדי לסייע, או במלים אחרות: תקנו כרטיסים ותשלחו לנו את הקבלות. מתי תקבלו את הכסף? לא שואלים שאלות כאלה.
הנוסעים שנשארו בארץ מצבם לא טוב יותר. אומנם הם נשארו “הכי בבית בעולם”, כמאמר הפזמון המעצבן של אל על, אבל גם אם הם יקבלו החזר כספי – הוא יהיה בסכום שאותו הם שילמו עבור כרטיסי הטיסה שרכשו לפני זמן רב, בעוד מחירם של הכרטיסים היום גבוה בעשרות ואפילו במאות אחוזים. זאת ועוד, הרי ידוע וברור שאין מי שיפצה אותם על הזמנת חדרי מלון, על הופעות שהפסידו, על הרכב השכור ועוד הזמנות שהם עשו לקראת החופשה.

“לקוחות אל על היקרים,
שדה התעופה שוקק חיים והמטוסים מלאים.
אנו שמחים שהעולם נפתח מחדש בפני כולנו ומודים לכם שאתם בוחרים בנו כדי להגשים את חלום הנסיעה שלכם. כמו כל תעשיית התעופה העולמית, גם אל על מתמודדת עם האתגר הלא פשוט של המעבר המידי מתקופת שיתוק לתקופה של ביקושי ענק לטיסות לחו”ל.
למגינת ליבנו, בתקופת השיתוק נאלצנו להיפרד ממאות עובדי שירות מוכשרים. עם הסתמן גל הביקושים הגדול פתחנו במהלך מידי רחב היקף של גיוס והכשרת עובדי שירות חדשים”,
כתב והוסיף: “לשמחתנו, בתקופה הזו מסיימים רבים מהעובדים והעובדות שגייסנו את הכשרתם ומשתלבים במערך השירות, באופן שיאפשר לנו להתאים את נפח ורמת השירות להיקפי הביקוש ולסטנדרטים המצופים מאיתנו”.

“אורן היקר”, כתב אחד מקוראי המכתב הזה באתר אינטרנט, “צא רגע ממשרדך הממוזג ותתקשר מטלפון חיצוני למוקד ההזמנות והשירות של החברה שמספרו 03-977111. יהיה לך זמן לקפה, לכריך ואולי גם ללכת לשירותים. תוכל גם להקשיב לפזמון הידוע ‘אל על הכי בבית בעולם’, שכבר עבר זמנו והגיע הזמן לשנותו. יש לי כמה הצעות”, כתב וסיפר על הזמן הרב שהמתין (שעה ו-20 דקות) כדי שמישהו במוקד יענה לו עד שנשבר.
חברת אל על, כך נראה, עוד לא הפנימה שחלפו השנים שבהם היא שלטה על הנתיבים מישראל ואליה. מאז פתיחת השמיים לפני כעשור נכנסו לפעילות בישראל חברות תעופה רבות, ובמיוחד חברות שנקראות ,לואוקוסט”, אבל המינוח הנכון אמור להיות Low Service, כי לא תמיד המחירים בהם זולים. הזלזול של קברניטי אל על (גם המנהלים וגם אלה שיושבים בתא הטייס) בחברות הזרות, ובמיוחד בחברות כמו איזיג’ט, ריינאייר, וייזאייר וחברות דומות, מחד, והזלזול בלקוחות שעדיין שומרים אמונים לחברה וקונים בעיוורון את הטיעון על “החברה הכי בטוחה והטייסים הכי טובים”, כבר לא עובד.

לנוסעים יש היום הרבה ברירות, חלקן טובות בהרבה, חלקן זולות משמעותית. העובדה שחברת אל על ממשיכה, שנה אחר שנה, לאבד נתח שוק – היא ההוכחה הטובה ביותר לכך.

כדאי שאנשי החברה, וזה כולל את כולם – מהבעלים, מנהלים, טייסים, אנשי שירות לקוחות ואחרים – יפנימו את זה לפני שיהיה מאוחר מדי. כי המאבקים בתוך החברה, כמו גם העיוורון של ההנהלה שלא השכילה לתגבר את כח האדם מיד כשהחלו ההקלות ולאחר שמאות עובדים פוטרו במהלך המגפה, ממש לא מעניינים את הלקוחות. גם ההתנצלות של החברה בנוסח “אנו מצרים על אי הנוחות ועושים הכול על מנת למצוא פתרונות חלופיים”, כבר איננה קבילה וגם אינה מספקת.

הפוסט אל על מבטלת טיסות "מסיבות מבצעיות", והיא בדרך להיעלם – וואלה! תיירות הופיע לראשונה ב-טיסות זולות – השוואת מחירי טיסות לחול ב-תורזול.

source

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.