טיסות זולות

אסון בנמל עקבה: גז רעיל השתחרר הרג 13 ופצע מאות – יום יום באילת – יום יום באילת

ארכיון יום יום | התחברות


המכלית רגע לפני הפיצוץ – ניתן להבחין במיכל הגז באוויר
 

רגע הפיצוץ
 
התאונה התרחשה לאחר שמיכל אחסון כימיקלים נפל במהלך ההובלה כתוצאה מתקלה במנוף, כך מסרה המנהלת לביטחון פנים (PSD) בירדן לתקשורת הרשמית בממלכה.
צילומי וידאו מאזור האסון הראו את העגורן אוסף את המכולה ממשאית ואז מפיל אותה על ספינה שעגנה בנמל. לאחר מכן ניתן לראות בצילומים את כלי השיט והנמל נבלעים בענן של גז צהוב בוהק, כאשר עובדי הנמל מצפים כשהם נמלטים מהמקום.
משרד ההגנה האזרחית שלח צוותים מומחים לנמל כדי לטפל בניקיון השטח שנסגר. עם זאת לא נמסר על ידי ה-PSD איזה כימיקל רעיל היה בתוך המיכל.
על פי הדיווחים בירדן כמעט 200 אנשים מטופלים בבתי חולים מקומיים בשל חשיפה לחומר, בעוד שהאחרים שוחררו. הרשויות קראו לתושבי עקבה שלא להתאסף מול בתי החולים על מנת להקל על עבודת הפרמדיקים.
 

ענן הגז שהתפזר מעל מפרץ עקבה (צילום מהתקשורת הירדנית)
 
"אנו ממליצים לאזרחים בעקבה להישאר בבית ולסגור את החלונות. הגז הזה הוא קריטי", אמר ג'מאל עוביידאת, ראש מחלקת הבריאות של עקבה, לטלוויזיה הממלכתית.
מר עוביידאת אמר שיכולים להיות מקרי מוות נוספים הקשורים להדלפה.
עאמר אל סרטאווי, דובר מנהלת הביטחון הכללי, אמר כי "מכלית מלאה בחומר גז רעיל נפלה במהלך ההובלה, מה שהוביל לדליפת גז במקום".
צילומים שהוצגו על ידי כלי תקשורת במדינה הראו מנוף פורק צילינדר על כלי שיט. העגורן נופל ונתקל בדופן הספינה לפני שהוא נופל ארצה ומתפוצץ בפלומה של עשן צהוב. ניתן לראות עובדי נמל מנסים לברוח.
גורמים רשמיים אמרו שהגליל מכיל 25 טונות של כלור המיועד לייצוא.
חופי עקבה פונו והמשלוח הופסק, כך מסרה הטלוויזיה הממלכתית.
שר ההסברה פייסל אל שבול אמר כי הממשלה שלחה בית חולים שדה וציוד רפואי לעקבה.
האזור שבו אירע הפיצוץ במפרץ עקבה נמצא במרחק של 20 ק"מ מהעיר אילת שבדרום ישראל. בעקבה מתגוררים 188,000 איש ובאילת מתגוררים 50,000 איש, כאשר שתי הערים מחוברות במעבר גבול יבשתי.
מושל עקבה, מוחמד אל ראדאיה, אמר שהמצב "נמצא תחת שליטה".
ירדן נאבקת בשנים האחרונות כלכלית והאבטלה בה נמצאת בשיא רשמי של כ-24 אחוזים. בשלוש השנים האחרונות פתחו הרשויות לעקבה טיסות זולות מאירופה במטרה לקדם את התיירות.
תיירים רבים משתמשים בעקבה כבסיס לביקור בסמוך לעיר הנבטית פטרה, שנמצאת מרחק שעתיים ממנה.
מעיריית אילת ושירותי כיבוי והצלה נמסר בתגובה לאירוע: "בעקבות אירוע חומרים מסוכנים (חומ״ס) שארע הערב (ב׳) בעיר עקבה, התקיימה הערכת מצב של כוחות הביטחון בעיר אילת. מאחר שמוקד האירוע נמצא דרומית לאילת ובהתאם לתנאי מזג האוויר (רוח צפונית), אין השפעה על העיר אילת. יחד עם זאת כלל כוחות החירום בעיר נמצאים בכוננות ועוקבים אחר האירוע. במקביל כוחות כב״ה מתחנת אילת מבצעים ניטור באזור התווך הימי. בהתאם לתחזית מזג האוויר לא צפוי שינוי בכיוון הרוח." 
בעקבות אירוע החומ״ס (חומרים מסוכנים) שארע הערב (ב׳) בעיר השכנה עקבה, שלח ראש עיריית אילת – אלי לנקרי, הודעה למושל אסז"ה (עקבה רבתי) – נייף אחמד בקהיט אל טיב ובה הביע השתתפות בצער המשפחות ואיחל החלמה מהירה לפצועים. עוד בהתכתבות בין השניים, הציע ראש העירייה עזרה ככל שתידרש. מושל עקבה הודה מאד לראש העירייה ואמר שלא יהסס לבקש עזרה ככל שיצטרכו. במסגרת שיתופי הפעולה בין שתי הערים ארח ראש העירייה, בחודש פברואר השנה, משלחת מעקבה בראשות מושל האסז״ה ובה סוכם על חיזוק שיתופי הפעולה במגוון תחומים, ביניהם סביבה, בריאות, תיירות כלכלה וחירום. 
רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת
חדשות אילת והערבה – יום יום באילת
בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש
מעיית באברית20:54 27/6/2022
מתקן השפה 21:30 27/6/2022
אני 15:45 28/6/2022
isabella elijah16:42 30/6/2022
משפט ופלילים
משפט ופלילים
משפט ופלילים
משפט ופלילים
ספורט
משפט ופלילים

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.