טיסות זולות

בתכנון: טיסה מלונדון לניו יורק ב-15 דולר – כלכליסט

במקום פארק לציבור, דירות פאר ומתחם גולף
חרם? סלקום איבדה רק 11,500 לקוחות במאי
ברק בכר, תרבות של איש אחד
מחירי המוצרים משתוללים, הרשתות שותקות
נסטלה מודה במסמך פנימי – רוב המוצרים שלנו לא בריאים
כלכלני האוצר אופטימיים: המשק מתאושש מהר מהצפוי
בניגוד למגמה בענף: עדיקה שוקעת בחובות
חברת התעופה הגדולה באירופה, ריינאייר האירית, מתכננת להשיק קו טיסות טרנס-אטלנטיות מוזלות עד 2020. החברה במגעים עם יצרניות מטוסים כמו בואינג ואיירבוס, במטרה להגיע להסכם אספקה של למטוסים לטיסות ארוכות לקו טיסות זולות בין אירופה לארה”ב שמחיר של 15 דולר בלבד.
 
בכיר ריינאייר מסר כי “זה נראה כמו הצעד הבא שמחיר הבסיס לטיסה מאירופה לארה”ב יהיה 15 דולר. אולם אל תתרגשו יותר מידי מהסכום הנמוך, כי בסופו של דבר, הנוסעים ישלמו הרבה יותר מזה”.
 
ואכן, מסי טיסה הם לפחות 200 דולר לכרטיס. על כבודה נוספת או מושב שמור יצטרך הנוסע לשלם בנפרד. עיקר הכנסותיה של ריינאייר הוא מגביית תשלומים עבור שירותים מיוחדים שאותם היא מציעה לנוסעיה.
 
חברת התעופה האירית מדבר כבר מזמן על תוכניותיה לחדור לשוק האמריקאי הרווחי, אולם היא לא היחידה שמזהה שם הזדמנויות – גם נורוויג’ן אייר השיקה בארה”ב שירות טיסות זולות במאי האחרון.
 
 
חברת התעופה הצרפתית לה-קומפני חשפה לפני כחודש אשתקד תוכניות להשקת חברת תעופה המציעה כרטיסים זולים לטיסות עסקים בין לונדון לניו יורק. מחיר הכרטיס – 2,200 דולר – זול משל מתחרותיה אמריקן איירליינס ואייר פראנס.
 
כעת רק נותר לראות אם אכן ריינאייר תצליח היכן שחברות אחרות כשלו בניסיון זה – חברות EOS איירליינס, מקסיג’ט וסילברג’ט כולן ניסו את כוחן בטיסות זולות בין אירופה לאירופה והתמוטטו ב-2008. חברה רביעית – ל’ביון (L’Avion), נמכרה לבריטיש איירווייז.

פרויקטים מיוחדים
משפט נתניהו: כל החדשות והעדכונים
50 המנהלים הטובים של 2020
מיוחד: 50 הסטארטאפים המובילים של 2020
100 המשפיעים של כלכליסט
תראו אותם: 100 הסרטים שחייבים לראות בכל גיל
הכי טרי, מקורי וטעים: לבשל עם עונות השנה

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.