טיסות זולות

האופוזיציה: גנץ ולפיד מבזבזים כסף בטיסות – ערוץ 7

שרים לשעבר באופוזיציה מותחים ביקורת חריפה על שר החוץ יאיר לפיד ושר הביטחון בני גנץ בשל העובדה שהם משתמשים במטוסים פרטיים לנסיעות עבודה, במקום לטוס בטיסות מסחריות שעלותן זולה משמעותית, כך פרסם העיתון ‘ידיעות אחרונות’.
לרוב, שרי הממשלה ואפילו נשיא המדינה, נוסעים לחו"ל בטיסות רגילות ומשלמים על הכרטיס שמחירו נמוך מאוד ביחס לעלות של מטוס חכור שנאמדת במאות אלפי שקלים.
כך לדוגמה, הנשיא הרצוג טס לביקורו בבריטניה בטיסה מסחרית וכך גם לביקור קודם באוקראינה. גנץ מנגד, טס לפריז ולמרוקו במטוסים חכורים ולפיד עשה זאת בטיסות לאבו דאבי ומרוקו.
"גנץ ולפיד ממהרים לחכור מטוסים פרטיים בעלות של מאות אלפי שקלים במקום למצוא פתרונות בטיסות מסחריות", טענו באופוזיציה.
מלשכת לפיד נמסר בתגובה: "לאחר שנים של הזנחה במדיניות החוץ של ישראל בממשלות הקודמות, שר החוץ לפיד מחזיר את ישראל לקדמת הבמה העולמית באמצעות מדינאות החיבורים. כל טיסותיו נמדדות לפי קריטריונים מחמירים ביותר המשקללים עלות, תועלת וצורך מדיני של ישראל. טיסותיו נכללות במסגרת תקציב הנסיעות השנתי הכולל של המשרד".
בלשכת גנץ אמרו: "שר הביטחון משתמש ככל הניתן בטיסות מסחריות בדגש על כחול־לבן. במקרים חריגים שבהם אין חלופה ריאלית אחרת, ובהתאם לכלל האישורים, נעשה שימוש במטוס חכור. עם כל הכבוד לביקורת של האופוזיציה, יחסיה הביטחוניים והמדיניים של ישראל חשובים דיים בכדי לא לבטל פגישות היסטוריות ואסטרטגיות בשל היעדר טיסות".

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.