טיסות זולות

הטיסה הראשונה והמרגשת של גיא – ynet ידיעות אחרונות

 
 
“גיא שלנו נער מקסים עם צרכים מיוחדים. רעש, המתנה בתור והמון פרצופים שאינם מוכרים, מובילים לחרדות גדולות ולהתנהגות שאינה צפויה”. כך כתבה ביום שישי האחרון אביב גורביץ’ ויגלמן אמו של גיא, שעלה לראשונה בחייו על טיסה לאילת לכבוד יום הולדתו ה-13.
 
כדי למנוע בעיות ומצב לא נעים עבור גיא, גורביץ’ ויגלמן יצרה קשר מבעוד מועד עם חברתה שעובדת בחברת ישראייר איתם הם טסו לאילת. אותה חברה מיד נרתמה למשימה וסייעה להם להסדיר את כל תהליך הטיסה מראש באופן כזה שיקל על גיא את ההגעה לשדה התעופה, שיכול להיות המוני מאוד בתקופה הזאת.

"סחף את הנוסעים סביבו", גיא בדרך לאילת (מתוך עמוד הפייסבוק של אביב גורביץ' ויגלמן)

"סחף את הנוסעים סביבו", גיא בדרך לאילת

  
בריאיון מספרת אמו של גיא על שיחת הטלפון המקדימה והמפתיעה שקיבלה יום לפני הטיסה מהקברניט והקצין הראשון בטיסה. השניים התקשרו אליה בשיחת ועידה ושאלו אותה מה הצרכים של גיא וכיצד הם יכולים לסייע להם מראש. לאחר מכן, כאשר הגיעו לטרמינל 1 בנתב”ג חיכתה להם אחראית התחנה שעזרה להם לעבור את תהליך הביטחון במהירות מבלי לעבור בתורים הארוכים.
 
דיילת ישראייר ליוותה את גיא ומשפחתו לשער היציאה ושם המתין להם רכב שהסיע אותם באופן פרטי עד למטוס. “המטוס היה ריק על מנת שגיא יתרגל למטוס בשקט, לבד, ללא שאר הנוסעים. הצוות אפשר לגיא להסתובב במטוס ולהסתגל. ברגע שגיא התיישב במקומו הועלו שאר הנוסעים ויצאנו לדרך”, כותבת גורביץ’ ויגלמן בפוסט המרגש שכבר זכה לאלפי לייקים ומאות שיתופים ותגובות.

הפוסט המרגש (מתוך עמוד הפייסבוק של אביב גורביץ' ויגלמן)

הפוסט המרגש(מתוך עמוד הפייסבוק של אביב גורביץ' ויגלמן)

על השאלה – האם המצב היה עובר באופן חלק לולא הייתה יוצרת קשר מראש עם החברה – עונה גורביץ’ כי “אני לא בטוחה שהיינו מצליחים להשלים את תהליך. בקלות מאוד הסיפור היה עלול להסתיים הפוך ב-180 מעלות, למרות חוק הנגישות היום”.
 
לדבריה, החוק שאמור להיות מוכר לכל נותני השירות בארץ לא כל כך מוכר לכולם. “אני יודעת שלא הרבה נותני שירות מכירים את הפטור מתור לילדים כמו לילד שלי. התעודה מפטור בתורים לא נועדה להקל על ההורים אלא לילדים שאין להם את היכולת לעמוד בתור. הרבה פעמים אנחנו והורים כמותנו חוששים שדברים כאלה לא יצליחו, כי אולי הסביבה פחות תקבל, לא תהיה מודעת ופחות תשתף פעולה ואז אנחנו מעדיפים לוותר על כך מראש”.
 
גורביץ’ ויגלמן מספרת כי התגובות שקיבלה מהסביבה היו תומכות וחמות. “אנשים היו מקסימים ואמרו מילה טובה בסוף הטיסה. לפעמים המבטים והחיוכים היו מספיקים, לא צריך להגיד הרבה”.
 
ומה עם גיא? “גיא היה שמח ויחסית לעצמו היה מאוד רגוע. כשירדנו מהמטוס הוא הצליח להגיד תודה לקברניט שזה היה מדהים, מבחינתו זה באמת מאמץ להגיד תודה לבנאדם שהוא לא מכיר”, מספרת אמו של גיא בהתרגשות ומוסיפה שאפילו כאשר הגיעו לאילת גיא המשיך לחפש מטוסים בשמיים כנראה כי רצה לחוות את חוויית הטיסה פעם נוספת. 
 
לגבי תכנון לטוס ליעדים רחוקים יותר עונה גורביץ’ ויגלמן שהם ישמחו לטוס עם גיא רחוק יותר “אבל עם ילד כמו הילד שלנו זה עקב בצד אגודל, זה יום יום והרבה הכנה. גיא הוא ילד שאוהב את כל העולם עם אובססיה קלה לגלובוס ולארצות באופן כללי, כך שאין עדיין יעד ספציפי”.

הפוסט המרגש (מתוך עמוד הפייסבוק של אביב גורביץ' ויגלמן)

גיא בטיסתו הראשונה

 
האם זה מומלץ להורים לילדים עם צרכים מיוחדים עונה אמו של גיא כי היא מאוד ממליצה על כך. “אני ממליצה לעשות מה שאני עשיתי – להתקשר קודם לחברת התעופה ולוודא שיש שיתוף פעולה, שיכירו את הילד ואת הצרכים שלו.
 
“אני מאמינה שכל חברה תשתף פעולה בצורה הזאת כי סך הכל כולנו אנשים וכולנו ישראלים וזה הישראלי היפה, פשוט צריך לדעת לדבר ולדבר בשביל הילדים האלה כי הם פחות מדברים בעצמם את הצרכים שלהם אז אנחנו צריכים להיות הפה שלהם”.
 
 

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.