טיסות זולות

המזרח הזול: צניחת מחירים למזרח הרחוק – ynet ידיעות אחרונות

רגע לפני עונת החופשות המשפחתיות והחופשות הארוכות יותר – נראה שהמזרח הרחוק הופך רלוונטי מתמיד כיעד לחופשה. על פי נתוני ההשוואה שמובאים לפניכם בכתבה זו – בין חודשים מאי-יוני וחודשי הקיץ השנה לעומת אותם חודשים בשנה שעברה, ניתן לראות מגמה ברורה של ירידת מחירים – “מהפכה”, אם תרצו. 
 
 
“מחירי הטיסות למזרח צנחו ב-50 אחוזים לעומת המחירים שהיו בשנה שעברה. לעיתים מחירי הטיסות למזרח זולים מאלו של הטיסות לאירופה“, אומר ל-ynet רונן קרסו סמנכ”ל איסתא.

בנגקוק, תאילנד (צילום: shutterstock)

חבילה זולה יותר מאמסטרדם: בנגקוק(צילום: shutterstock)

שימו לב לפערים העצומים: בין 210 דולר (חבילה למומבאי) ועד 550 דולר! (חבילה לבנגקוק), בין אותם מועדים השנה לעומת שנה שעברה. ואם נשווה את אותם יעדים לעומת חבילות נופש באותה תקופה השנה ליעדים פופולריים באירופה, נגלה פער נוסף ומפתיע לא פחות.

 
הבדל של 324 דולר לטובת מומבאי מול ברלין, 336 דולר לטובת בנגקוק מול אמסטרדם ועד 450 דולר הפרש בין חבילת נופש בלונדון לעומת חבילה דומה בבייג’ינג. כלומר יעדים שמרחק הטיסה אליהם קטן בהרבה מאלו שבמזרח עדיין יצאו יקרים יותר במקרים מסויימים מאשר חבילת נופש ביעד טורפי ורחוק.

 

  
*המחירים ב-2 הטבלאות מתייחסים לחבילות נופש.
 
בנוסף, טיסות ישירות של אל על לבנגקוק בחודש מאי הנוכחי נמכרות ב-599$ (ללא מזוודה והושבה), טיסות ישירות של ארקיע עולות 699$ כולל מזוודה והושבה, וטיסות של רויאל ג’ורדניאן החודש עומדות על 549$. טיסות ישירות של אל על למומבאי עולות 529$ וטיסות ישירות של אל על לבייג’ינג עולות 499$ בלבד.

הטאג' מאהל, הודו (צילום: shutterstock)

נופש משפחתי – מומבאי או ברלין?(צילום: shutterstock)

 

 

 
גם בבדיקה עם חברת התעופה קתאי פסיפיק התגלו ירידות מחירים בשיעור של עשרות אחוזים, בהשוואה בין קיץ 2018 ל-2019. לדוגמה, מחיר כרטיס טיסה להונג קונג ירד, לפי החברה, ב-35 אחוזים.

 
ניתן לראות ירידה של 40 אחוזים במחיר טיסה לווייטנאם, שהפכה למבוקשת יותר לאחרונה וכך גם במחירי הטיסות לתאילנד עם קתאי פסיפיק. אם תטוסו השנה עם החברה לפיליפינים, תקבלו כרטיס טיסה שזול ב-27 אחוזים מזה של שנה שעברה.

שייט סירות על נהר

40% פחות בכרטיס טיסה להאנוי(צילום: יוסי פישר)

  
הירידה הגדולה ביותר במחירים נרשמה על היעד הפופולרי בקרב התייר הישראלי – יפן. ירידה של 50 אחוזים במחיר – כך מדווחים בקתאי פסיפיק. סינגפור – ירידה של 27 אחוזים וטאייוואן – ירידה של 12 אחוזים במחיר.

 

“הרעיון שעומד מאחורי הירידה במחירי טיסות הקיץ הינו לאפשר למשפחות שרוצות לטייל באסיה בזמן חופשת הקיץ, לעשות זאת במחיר נוח יחסית. נסיעה עם משפחה ליעדים ליעדים רחוקים עלולה להיות יקרה ומסובכת ולכן, קתאי פסיפיק יצאה עם מבצעי הקיץ, ואף מעניקה ישיבה מוקדמת למשפחות עם ילדים עד גיל 12”, כך נמסר מנציגות החברה בישראל.
 
חברת תעופה נוספת שמטיסה מישראל למזרח הרחוק היא אתיופיאן איירליינס. חברה שתפסה תאוצה בשנתיים האחרונות עקב ריבוי קווים מישראל והמחירים היחסית זולים לעומת המתחרות, שרובן עוצרות באירופה. 

זולה משנה שעברה: מנילה, בירת הפיליפינים (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)

זולה משנה שעברה: מנילה, בירת הפיליפינים(צילום: shutterstock)

  
לדוגמה, מומבאי: בחודש מאי 2018 המחיר החל מ-640$ לאדם ואילו במאי השנה הוא החל מ-527$ לאדם. המחיר כולל כבודה של שתי מזוודות במשקל של 40 ק״ג לכל נוסע.

אל בירת הפיליפינים מנילה ראינו ירידה אף גדולה יותר: במאי 2018 המחיר עמד על 999$ ואילו כרטיס טיסה השנה באותו החודש יהיה החל מ 908$ לאדם. המחיר כולל שתי מזוודות במשקל 23 ק״ג כל אחד לכל נוסע.

נמל התעופה הבינלאומי של בנגקוק - סוברנהומי (צילום: shutterstock)

זול לטוס הנה מאשר לאירופה: נמל התעופה בבנגקוק(צילום: shutterstock)

  
 

 

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.