טיסות זולות

הסיבות שאתם משלמים הרבה על טיסות זולות – ynet ידיעות אחרונות

לואו קוסט מול טיסות רגילות – לא משתלם אם לא שמים לב לאותיות הקטנות. עולם התעופה המודרני הפך להיות מורכב מאי פעם, יש שפע של מידע, מגוון מסלולים והבדלי איכות גדולים בין חברות שונות.

משלמים בזול על כרטיס טיסה? לא בטוח (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)

משלמים בזול על כרטיס טיסה? לא בטוח(צילום: shutterstock)


בנוסף, כניסת חברות הלואו קוסט לתחום הציבה כללים חדשים שעלולים לבלבל את המטייל ובמקרים רבים, הוא צריך לבצע מחקר על מנת להבין מה כלול במחיר כרטיס הטיסה.
 
בדרך כלל, הלקוח מבצע חיפוש באתר השוואה ורואה מחירי כרטיסים שלא כוללים כלום מעבר ל-“זכות לטוס”. לאחר מכן הוא מגלה שצריף להוסיף כסף עבור שירותים, שחלקם נחשב בסיסי, מול הסוכן או מול חברת התעופה. ומה לגבי תנאי שינוי תאריך טיסה של הכרטיס או ביטול? אם לא תבדקו אותם מראש, אתם עלולים להיות מופתעים מאוד לרעה ולגלות שלעיתים הקנס על שינוי מגיע למלוא מחיר הכרטיס.

 

האותיות הקטנות שכדאי לשים אליהם תשומת לב גדולה (shutterstock)

האותיות הקטנות שכדאי לשים אליהם תשומת לב גדולה(shutterstock)

באתרים רבים, עמלות על מזוודות, בחירת מושב ושירותים נוספים ובסיסיים שהנוסע צריך לשלם עליהם אינם מופיעים כלל במחיר הטיסה הראשוני אותו רואה הצרכן באתר וכך למעשה הוא מקבל תמונת מצב מוטעית ומשלם בעשרות ובמאות אחוזים יותר ממחיר הטיסה הנקוב. ציבור הנוסעים משלם כיום סכומי עתק על קנסות מחברות התעופה.
 
 
 
אז מה קורה כשלא שמים לב לאותיות הקטנות? לואו קוסט הופך להיות לא תחרותי מול טיסה רגילה עם שירות מלא. המחיר כמעט ומכפיל עצמו. לדוגמה, טיסת לואו קוסט בסיסית לווינה תעלה 217$, אבל אם לא שמתם לב לאותיות הקטנות, המחיר בשדה יהיה בפועל 448$ זאת לעומת טיסה רגילה שכוללת הכל ומתגלה כזולה יותר.
 
בעולם הטיסות המודרני בו כל חברת תעופה מציעה תנאים שונים וכללים מחמירים, לואו קוסט יכול לצאת זול, אבל רק אם שמים לב לכל הכללים.

האותיות הקטנות שכדאי לשים אליהם תשומת לב גדולה (shutterstock)

(shutterstock)

 
מידות ומשקל טרולי: אם הגעתם עם מזוודת טרולי גדולה או כבדה מדי תאלצו לשלם קנס בשדה התעופה של כ-50$ לנוסע. מה עושים? בודקים את מידות הטרולי באתר החברה איתה אתם טסים ושוקלים ומודדים בבית.
 

צ’ק אין: אם לא עושים בבית, העלות בשדה מגיעה עד 65$. גם כאן תבדקו מראש באתר חברת התעופה האם ניתן לעשות צ’ק אין באתר או בשדה התעופה והאם זה בתשלום.

תמיד עדיף לבצע צ'ק אין מראש (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)

תמיד עדיף לבצע צ'ק אין מראש(צילום: shutterstock)

 
הושבה: אם לא מזמינים מראש במחיר מוזל, יושבים בנפרד במטוס או משלמים 10$-50$ לכל מושב בשדה. מה עושים? או שמחליטים שלא משנה איפה יושבים או שמשלמים מראש על המושבים. ניתן לבדוק באתר חברת התעופה האם מושב עולה כסף. יש גם תעריפים מוזלים שכוללים הושבה מראש.

האותיות הקטנות היקרות (צילום: Wizz Air) (צילום: Wizz Air)

האותיות הקטנות היקרות(צילום: Wizz Air)

   
שינויים וביטולים: כשאתם רוכשים כרטיס זול אל תצפו לקבל כסף חזרה במקרה של ביטול מצידכם, לפחות ברוב המקרים. תמיד ניתן לבדוק באתר החברה או באקספלורר מה מדיניות החברה בדבר שינוי או ביטול הכרטיס מראש.

טסים לואו קוסט? תשמרו המחיר יישאר נמוך (צילום: easyJet) (צילום: easyJet)

טסים לואו קוסט? תשמרו המחיר יישאר נמוך(צילום: easyJet)

רוצים לשנות את פרטי הטיסה – לפעמים עלות השינוי (קנס שינוי) מגיעה למחיר הכרטיס המקורי. גם תיקון טעות בשם הנוסע יכולה לעלות הרבה – בין 50$ ל-100$ לנוסע. תבדקו טוב טוב כשאתם מזמינים את הכרטיס שהוא רשום בדיוק כפי שהוא מופיע בדרכון.
 
 

 
 

 

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.