סודות אילת

חברת אל על תפסיק כליל את טיסותיה לאילת – ynet ידיעות אחרונות

לידיעת הנופשים באילת: חברת אל על תפסיק ב-18 לחודש את כל טיסותיה לעיר הנופש הדרומית, זאת לאחר שאתמול (ב’) קיבלה מרשות התעופה האזרחית הודעה כי החל מתאריך זה גם טיסות-הלילה מתל אביב יחלו לפעול במתווה נחיתה חדש, מתווה שלטענת ראשי אל על אינו בטיחותי.
 
המשמעות של הפסקת טיסות אל על לאילת תהיה הפסקת התחרות מול ישראייר וארקיע, שהחלה עם כניסתה תיפסק, וסביר שמחירי הכרטיסים יעלו בשל גידול בביקוש מול ירידה בהיצע.
 
עוד על אל על בערוץ התיירות:
 
כזכור, לפני כחודשיים החליטה רשות התעופה האזרחית על שינוי מתווה הנחיתה באילת, בשעות היום, מסיבות ביטחוניות. בעקבות החלטה זו הודיעה
 חברת אל על הפסקת שתי טיסות הבוקר שלה מתל אביב לאילת. זאת משום שלטענתה הגורמים המקצועיים בחברה, בהם הטייס הראשי שלה, עמוס מוהר, ומנהל צי מטוסי הבואינג 737, קבעו לאחר בדיקות וסימולציה כי בנתיב הנחיתה החדש נמצאים המטוסים במגבלות הטיסה שלהם – מצב שמעלה את רמת הסיכון של הטיסה לרמה שאינה סבירה. החברה, עם זאת, המשיכה לבצע את טיסת הלילה, שבוצעה בנתיב הנחיתה המקורי.
 
רשות התעופה האזרחית וגם משרד התחבורה דחו את טענות החברה בדבר הסיכון שבנחיתה בנתיב החדש וקבעו כי ההחלטה על נתיב זה, שהתקבלה מסיבות ביטחוניות, נעשתה לאחר הליך בדיקה ובשיתוף מלא עם חברות התעופה הפועלות בקו זה – ארקיע, ישראייר ואל על – וגם בתיאום עם רשות שדות התעופה, חיל האוויר וגורמים בינלאומיים.
 
אולם חברת אל על, שנלחמה לקיים טיסות לאילת והבטיחה להציף את העיר בתיירים וגם הצליחה להביא לתחרות במחירי הטיסות, התעקשה כי הנתיב מסוכן וכי היא לא תפעיל בו טיסות.
בשל העובדה שבתחילה הופעל הנתיב החדש רק בשעות הבוקר ואחר הצהריים, המשיכה אל על להפעיל את טיסת הלילה שלה בנתיב הישן, בהיתר. אולם החברה הבהירה כי אם גם טיסות הלילה יועתקו לנתיב החדש, היא תפסיק כליל את טיסותיה משום שבטיחות הנוסעים היא ערך שעליו החברה אינה מוכנה להתפשר.
 
אתמול, כאמור, הודיעה רשות התעופה האזרחית על שינוי נתיב הנתיחה באילת גם לטיסות הלילה – צעד שמשמעותו כי אל על מפסיקה את טיסותיה לאילת החל מה-18 לחודש.
 
יצוין כי נתח השוק של אל על בטיסות מנמל בן גוריון לאילת עומד על כ-30 אחוזים, והמשמעות של הפסקת הטיסות תהיה ירידה בהיצע וסביר שגם עלייה במחירים. אומנם כיום טיסות רבות לאילת מתבצעות גם משדה דב, אולם שדה זה אמור להיסגר בעוד כשלוש שנים עם העתקת כל הפעילות בו לנמל בן גוריון.
 

הפוסט חברת אל על תפסיק כליל את טיסותיה לאילת – ynet ידיעות אחרונות הופיע לראשונה ב-טיסות זולות – השוואת מחירי טיסות לחול ב-תורזול.

source

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.