טיסות זולות

טיסות זולות: 5 טיפים שיחסכו לכם הרבה כסף בחופשה הבאה בחו"ל – TheMarker

מי אמר שחייבים לואו קוסט? מי עוקב אחרי המחשב שלך – וגם "אזהרת מסע"
בקיץ הקרוב צפוי גידול של 13% בתנועות הנוסעים מנתב"ג, שמתווסף לגידול של 25% בחודש אפריל ושל 13% מתחילת 2017, כך לפי נתוני רשות שדות התעופה. אך אם בכל זאת מצאתם את עצמכם מחוץ לסטטיסטיקה ועדיין אינכם מחזיקים בכרטיס טיסה לקיץ הקרוב, אספנו חמישה טיפים שיסייעו להוזיל את החופשה הבאה בחו"ל:
1. עשה זאת בעצמך: לא חייבים לטוס ולחזור עם אותה חברת תעופה ואפילו לא מאותו שדה תעופה. היכרות עם המפה ועם שדות התעופה הקטנים תאפשר הוזלה במחירים. באתרים כמו KIWI, cheap flights ו-sky scanner תוכלו לשלב בין חברות תעופה במנועי החיפוש. עם זאת, כדאי לדעת שבהרבה מיעדי ה"בטן גב", ביוון למשל, קשה להמציא את הגלגל מחדש. חברות תיירות רוכשות מראש ובמסות גדולות טיסות וחדרים באופן שמאפשר הוזלות רציניות בחבילות הנופש, שבמחירים שלהם יהיה קשה להתחרות.
2.  כדאי לשים את זה על השולחן בצורה ברורה: לא תמיד טיסה בלואו קוסט היא יותר זולה. אם לוקחים בחשבון את שעת ההמראה והנחיתה, את עלויות המזוודה, את בחירת המושב ואת התוספת עבור כרטיס המאפשר גמישות בתאריך ובדמי הביטול – מתקבל במקרים רבים מחיר דומה לעלות טיסה בקו תעופה סדיר. גם המחירים המושכים שחברות הלואו קוסט דואגות לפרסם – טיסות ב-39 יורו לוורשה או ב-149 דולר לניו יורק – הם חלק מהכלים השיווקים שלהם. בפועל, מספר הכרטיסים שנמכרים במחירים אלו מוגבל וניתן לרוב בתאריכים שאינם ימי הביקוש והשיא של עונת התיירות. מכאן שאם רוצים לטוס בזול, מוטב לכוון לסוף יוני, לוותר על אוגוסט או לתכנן את החופשה כך שתזלוג לימים הראשונים של ספטמבר. אז העלויות יורדות, והילדים ישמחו להפסיד יומיים ראשונים בבית הספר.
התנאים שמאפשרים להנות מכרטיס כדאי וזול של חברת לואו קוסט נוגעים ליכולת להתפשר על התאריך ועל היעד, ולהזמין כמה שיותר מראש. רק כך משיגים את המחירים הזולים באמת. הזדרזו – עכשיו זה הזמן לתכנן דווקא את חופשת חול המועד סוכות.
3. השתמשו בכלי חיפוש שיעזרו לכם. אחרי שהבנו שבטיסות לואו-קוסט יעדים לא ממוקדים ותאריכים דינאמיים מייצרים טיסות בזול, כדאי להכיר את הכלים הרלוונטים. אתרי חברות הלואו קוסט בעצמם יכולים לעזור לכם למצוא את האלטרנטיבה הזולה. כך למשל באתרים של חברת רייאיינר ואיזיג'ט ימצאו לכם היעדים הכי זולים לפי התקציב שלכם. אם תגדירו יעד גמיש ותאריך גמיש תוכלו להחשף ליותר אלטרנטיבות ולבחור בניהם.
4. גולשים בסתר: אתרי חברות התעופה והתיירות מזהים אתכם, ומייקרים את המחיר מחיפוש לחיפוש ובהשוואה למחירים שכבר קיבלתם. המטרה שלהם היא לגרום לכם שמוטב לכם לרכוש, ועכשיו – ועם רווח כמה שיותר גדול עבורן. ברגע שמגדירים את פונקצית הגלישה בסתר בדפדפן (incognito window), מונעים מאתרי חברות התעופה והתיירות לעקוב אחרי חיפושים קודמים שלנו ולשתול את קובצי ה-Cookie, שאוספים עלינו ועל החיפושים שלנו נתונים. כך החברות לא יכולות להתחקות אחרי הצעות מחיר שכבר קיבלתם וההצעות שתקבלו יהיו הכדאיות ביותר מבלי להשתמש בנתונים מחיפושים קודמים.
5. טוב היות האדם לבדו: כשמחפשים שניים או שלושה מושבים יחד, חברות התעופה מציגות את סך המושבים שביקשתם הקיימים באותה רמת מחיר. כלומר, אם חיפשתם שלושה כרטיסים ובמחלקת התיירים נותרו רק שני כרטיסים ברמת מחיר זולה – שלושת הכרטיסים כולם יוצגו במחיר הגבוה יותר, לפי תנאי הכרטיס היקר יותר. לרוב עדיף לוודא שיש את מספר הכרטיסים שאתם צריכים, ולרכוש כל כרטיס בנפרד. הרי גם כך על בחירת המושב יחייבו אתכם בתוספת עלות.
ועוד "אזהרת מסע' אחרונה: חודש אוגוסט צפוי להיות עמוס במיוחד בנתב"ג. למרות השימוש בטרמינל 1 לטיסות פנים ולואו-קוסט ולצד פתיחת הדיוטי-פרי המתחדש בטרמינל 1 שצפויה בחודש הבא; העומס בפעילות מורגש כבר עכשיו, ויתגבר בחודשי הקיץ. הקפידו להגיע מספיק זמן מראש לשדה התעופה (כ-3 שעות לפני מועד הטיסה בטיסה בינלאומית וכשעה וחצי בטיסת פנים) וכדי לזרז הליכים ולהימנע מתורים – נסו לבצע רישום מוקדם לטיסה באתרי האינטרנט של חברות התעופה.  
כמו כן, חלק מחברות התעופה, בהן החברות הישראליות, טורקיש איירלינס וקבוצת לופטהנזה, מציעות שירותי טרום טיסה – מעין שירות פרימיום לביצוע בידוק בטחוני, מסירת מזוודות מראש וצ'ק אין מהבית. השירות כרוך בתשלום נוסף.
לשטוף את העיניים: דירוג החופים היפים בעולם

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.