טיסות זולות

טסים לאילת? הסוף ל"ארזת לבד" – ynet ידיעות אחרונות

מערכת חדשה שפותחה ברשות שדות התעופה תייתר את הצורך בתשאול הנוסעים בטיסות הפנים-ארציות מאילת ואליה. מיד לאחר חג הפסח יחל ניסוי במערכת החדשה, כדי לבחון את כל ההיבטים התפעוליים והטכנולוגיים שלה, לקראת הפעלתה המלאה בנמל התעופה באילת, בטרמינל 1 בנתב”ג וכן בשדה דב.

המערכת החדשה (צילום: גדעון מרקוביץ')

המערכת החדשה(צילום: גדעון מרקוביץ')


המערכת החדשה היא למעשה קיוסק הדומה לזה שקיים בביקורת הגבולות ביציאה מהארץ לבעלי הדרכונים הביומטריים, אבל אינה קשורה למאגר. הרישום לשימוש במערכת הוא חד פעמי והוא וולנטרי. נוסעים שיירשמו למערכת לאחר מספר שאלות זיהוי והצגת תעודה מזהה, יזכו לצילום פנים ופרטיהם יוטבעו על הכרטיס המגנטי שיונפק להם. בעת שיגיעו לנמל התעופה הם יעבירו את הכרטיס, יעמדו מול המכונה שתשווה את הפרטים שבכרטיס המגנטי לפרטי הנוסע (צילום פנים) ויישאלו על המסך שתי שאלות: “האם יש לך נשק” ו”האם יש לך כבודה שאתה רוצה למסור”.

שדה התעופה באילת (צילום: Google Street View)

שדה התעופה באילת(צילום: Google Street View)

אם התשובה לשתי השאלות תהיה שלילית, הנוסע יעבור לדיילות חברות התעופה כדי לבצע את הרישום לטיסה. לאחר מכן הוא יעבור לבדיקת כבודת היד (שיקוף) שאותה הוא יוכל לבצע רק אם אכן עבר את שלב התשאול החדש.
 
ברשות שדות התעופה מציינים כי השירות החדש יקל במיוחד על נוסעים הטסים בקביעות לאילת וממנה לצורך עבודה, עסקים או טיפולים רפואיים וימנע מהם עיכובים מיותרים. מדי שנה עוברים בטיסות הפנים ארציות בשדות התעופה השונים יותר ממיליון וחצי נוסעים.
 
שר התחבורה, ישראל כץ, שחנך את המערכת אמר כי “מדובר בשירות חדש שיאפשר מעבר עצמאי, נוח, קצר ויעיל תוך שמירה על רמת ביטחון גבוהה”.

השר כץ חונך את המערכת החדשה (צילום: גדעון מרקוביץ') (צילום: גדעון מרקוביץ')

השר כץ חונך את המערכת החדשה(צילום: גדעון מרקוביץ')

 

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.