טיסות זולות

כך מקפיצים לכם את מחירי הטיסות ברשת – ynet ידיעות אחרונות

אתם נכנסים לאתר הזמנת טיסות ברשת, רוצים להזמין טיסת לואו-קוסט שמצאתם במחיר של 100 אירו. אחרי שעתיים מצאתם את אותה טיסה ב-130 אירו, ואחרי שעתיים ב-170 אירו. אז איך זה קורה?

כך לא יסדרו אתכם כשתזמינו טיסה ברשת (צילום: SHUTTERSTOCK) (צילום: SHUTTERSTOCK)

כך לא יסדרו אתכם כשתזמינו טיסה ברשת(צילום: SHUTTERSTOCK)


“קודם כל זה עניין של היצע וביקוש, ובכל טיסה מוקצה מספר קטן של כרטיסים זולים”, אומרת זואי לסרי, בלוגרית tooty שמכירה היטב את התופעה ועוסקת רבות באפשרות לטוס בזול. “אבל חלק מהחברות משחקות איתנו ב-‘Cookies’. הם שותלים אצלנו במחשב את הנתונים לפיהם יודעים לאן אנחנו רוצים לטוס, ואז כשרואים שהחיפוש שלנו חוזר על עצמו הרבה פעמים מתחילים להעלות את המחיר. המטרה שלהם היא בסך הכל לזרז את הקנייה שלנו כדי שנקנה את הכרטיס מהר יותר ולא נחשוב”.

לא ליפול במלכודת "העוגיות" ברשת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)

לא ליפול במלכודת "העוגיות" ברשת(צילום: shutterstock)

ד”ר טל פבל מהמכללה האקדמית תל אביב-יפו מספר כי “מצד אחד התופעה נראית מוזרה, אבל מצד שני כשאנחנו מסתכלים על כל המידע הרב שנאסף עלינו דרך הרשתות החברתיות והחיפושים שאנחנו עושים בגוגל, זה לא בהכרח צריך להפתיע אותנו. אנחנו יודעים שכל המידע שאנחנו מחפשים משמש כאמצעי ליצירת לחץ כדי שתרכוש את המוצר”.
 
אז איך אפשר למצוא בכל זאת מציאות בזול?
 
“קודם כל צריך לגלוש ‘אינקוגניטו’ (גלישה בסתר)“, אומרת לסרי. “אבל ההתמודדות האמיתית היא לדעת מתי לתפוס את הטיסה ברגע שהיא מוצעת למכירה, וכשאתה יודע מתי לתפוס אותה אתה יכול לעשות את זה בלי בעיה – וזה הסוד”.
 

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.