טיסות זולות

כמה עולה טיסה לאילת? שווה להשוות מחירים – ynet ידיעות אחרונות

שוק הטיסות לאילת נמצא כבר שנה בתזזית – ויש לכם הזדמנות להרוויח מכך. חברת אל על מסכמת היום (ב’) שנה לפעילותה בקו נתב”ג-אילת ומשרד התחבורה טרם החליט אם להאריך את האישור שלה לטוס ואם לאשר לה הכפלת מספר המושבים בקו. הדבר הובטח לה בעת פתיחת הקו.
  
>> הכל אני יכול: אטרקציות, טיולים ובילויים בחופש הגדול
 
הטיסות של אל על הוגדרו כ”ניסיון” למשך שישה חודשים, ולאחריהם היה אמור משרד התחבורה לבחון את השפעת פעילותה על שתי החברות האחרות, ארקיע וישראייר.

בהתאם לבדיקות אלה אמור היה שר התחבורה להחליט אם להאריך את היתר ההפעלה של אל על וגם האם לאפשר לה להכפיל את מספר המושבים שהיא מציעה בקו.
 
למרות שהוגדרה תקופת ניסיון, במשרד התחבורה, נכון לאתמול, לא היו נתונים שיכולים להסביר מדוע באיחור של חצי שנה עדיין אין החלטה לגבי פעילותה של אל על בקו.
 
לצד כל אלה, נראה כי בניגוד לאזהרות בדבר קריסה אפשרית של ארקיע וישראייר בשל התחרות – שתי החברות ממשיכות לפעול, מציגות מדי פעם מבצעים תחרותיים שמיטיבים עם קהל הנוסעים ולמעשה העתיקו חלק גדול מהפעילות שלהם לנמל בן גוריון.
 
יתרה מכך, חברת ישראייר חידשה את צי המטוסים שלה ונפטרה ממטוסים ישנים שהפעילה בעבר. השבוע היא אף הכניסה לשירות בקו לאילת את מטוס ה-ATR החדש (השני שרכשה). ארקיע, מצידה, החלה להפעיל משדה דב את מטוס האמברייר שרכשה לפני כשנה. 


בדרך לנחיתה באילת (צילום ארכיון)
 
ומה קרה למחירים? אלה השתנו בהתאם להיצע וביקוש עם תחרות קשה בין החברות שרק מיטיבה עם הקהל ומוסיפה מיגוון של טיסות בשעות שונות של היממה. בדקנו השבוע מספר תאריכים אקראיים אצל שלוש החברות והתוצאות מלמדות על פערים עצומים.
 
מי שירצה לטוס ב-14 באוגוסט מנתב”ג לאילת יקבל את המחיר הזול ביותר באל על – 179 שקלים. המחיר הזול ביותר שמציעה ארקיע לאותו תאריך הוא  358 ש’, ואילו הזול ביותר שהציעה ישראייר הוא 210 ש’.
 
טיסה חזרה מאילת לנתב”ג ב-18 באוגוסט תעלה לנוסעי אל על 229 ש’, בישראייר היא תעלה 210 ש’ וארקיע הציעה למועד זה את המחיר הזול ביותר – 99 ש’. כלומר: מי שטס לחופשה באילת בתאריכים אלה שילם טיסה הלוך ושוב באל על 408 ש’, עבור הטיסה בישראייר 420 ש’, ועבור הטיסה בארקיע 457 ש’.
 
כדאי לדעת שמחירי הטיסות בחברות השונות משתנים לפי תאריכים, ובעיקר לפי שעות היום, כך שהמחירים שנתנו כאן משקפים את המועדים שנבדקו בלבד. לדוגמא, ב-18 באוגוסט,
שבו ארקיע מציעה טיסה ב-99 שקלים מדובר בטיסה מאילת לנתב”ג בשעה 06:15. לעומתה, הטיסה ב-08:20 כבר עולה 189 שקלים (לכיווון אחד), והטיסה ב-11:45 עולה 256 שקלים. מחירה של הטיסה לכיוון אחד ב-16:00 מזנק ל-358 ש’.
 
הנה עוד דוגמא, במועד אחר: טיסה ב-8 בספטמבר מנתב”ג וחזרה ב-11 ספטמבר מאילת. המחיר הזול ביותר, הלוך ושוב, היה באל על – 258 ש’, בישראייר 384 ש’, ובארקיע 318 ש’. בדקנו גם טיסה ב-18 ספטמבר לאילת וחזרה ב-22 בספטמבר. המחיר באל על היה 308 ש’, הזול ביותר היה בארקיע – 356 ש’, ובישראייר הזול ביותר היה 318 ש’.
 
כל התאריכים שנבדקו היו מקריים וכדאי לדעת שאפשר לרכוש טיסה הלוך בחברה שמציעה את המחיר הזול ביותר ולשוב עם חברה אחרת. זאת על ידי שיטוט באינטרנט וחיפוש של הטיסות הזולות ביותר, שברוב המקרים הן פחות נוחות מבחינת לוח זמנים. עם זאת, כנראה שבשביל החסכון כדאי להתעורר מוקדם.
 

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.