טיסות זולות

לוהטת מתמיד: אילת הכפילה את ביקוריה בחורף – ynet ידיעות אחרונות

מבוקשת בקרב האירופים: אילת (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)

מבוקשת בקרב האירופים: אילת(צילום: Shutterstock)

 
לקראת סוף מרץ תסתיים עונת החורף באילת וחברות התעופה וויזאייר וריינאייר יפסיקו את פעילותן עד לעונת החורף הבאה. שתי החברות האלו מפעילות בעונת החורף הנוכחית טיסות מ-20 יעדים באירופה בהם ברלין, ברמן, באדן-באדן, בודפשט, קובנה, ורשה, פראג, ריגה, קטוביץ, בוקרשט וורשה.
 
 
עם סיום העונה החורפית והטיסות מאירופה תצומצם כל הפעילות בשדה התעופה בעובדה, אליו מגיעות טיסות אלה ויופעלו רק טיסות מפריז, מוסקבה וסנט פטרבורג. על פי התחזית, בעונת החורף הבאה יופעלו הטיסות מאירופה כבר לשדה התעופה החדש, בתמנע. השדה צפוי להיפתח לקראת חגי תשרי. על פי הידוע, באוקטובר צפויות חברות התעופה הזרות לפתוח כמה יעדים חדשים מאירופה לאילת.

סיכום עונת החורף בעיר הדרומית (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)

סיכום עונת החורף בעיר הדרומית(צילום: Shutterstock)

נתונים עדכניים של משרד התיירות מגלים כי מתחילת עונת תיירות החורף לאילת ועד אתמול (ג’) הגיעו לעיר כ-110 אלף תיירים מאירופה, כפול מאשר כל תיירות החורף שהגיעה מאירופה בכל עונת החורף של שנה שעברה.
 
 
התייר המאה אלף לחורף הנוכחי נחת בשבוע שעבר באילת ובמהלך השבוע נחתו בשדה התעופה בעובדה 43 טיסות ישירות מאירופה שהביאו תיירים לעיר הדרומית. כך גילה אתמול שר התיירות, יריב לוין. לדבריו, נוהל אילת לעידוד חברות תעופה לפתיחת קווים ישירים לעיר, אותו יזם משרד התיירות, חולל מהפכה אדירה בעיר והחזיר את אילת למפת התיירות העולמית אחרי שנמחקה ממנה כמעט לחלוטין.
 
“אנו עדים להיענות חסרת תקדים של חברות תעופה המבקשות להצטרף ולטוס לאילת, כאשר רק בשבוע שעבר הגיע לעיר התייר המאה אלף ואיתו נחתו באילת 43 טיסות ועימן מעל 7,000 תיירים.” השר הוסיף כי התיירות לעיר תורמת תרומה כלכלית אדירה לאילת, לבעלי העסקים ולבתי המלון.
 
סקר טרי של משרד התיירות מגלה כי תיירי החורף מאירופה לאילת מוציאים בממוצע 99 דולר ליום, הם כמעט ואינם משתמשים בכרטיסי אשראי ורובם שוהים בבתי המלון בעיר. הסקר בוצע על ידי מכון הייעוץ מרטנס הופמן.
 
הסקר מלמד כי בניגוד לדעה הרווחת שתיירות החורף לאילת, זו של טיסות הלואו קוסט, הינה בעיקר תיירות של פנסיונרים, הרי רק 2.4 אחוזים בני מעל 65, כחמישה אחוזים מהם בגילאי 54-45, כ-52 אחוזים בגילאי 44-25. השאר צעירים יותר.

הגן הבוטני, אילת (צילום: יח"צ) (צילום: יח

הגן הבוטני, אילת(צילום: יח"צ)

 
הסקר שבא ללמוד על מאפייני התיירים שמגיעים בטיסות המוזלות לאילת גילה כי 77 אחוזים מהתיירים הגיעו לאילת למטרות של בילוי והנאה, 20 אחוזים לתיור וטיול ורק אחוז אחד הגיעו לביקור קרובים וידידים.
 
מרבית התיירים העדיפו ללון בבתי המלון בעיר, 76 אחוזים מתיירי החורף לאילת ליתר דיוק, שמונה אחוזים באכסניות ועשרה אחוזים בדירה שכורה. משך השהייה הממוצעת של התיירים היה שישה לילות. בפילוח לפי מדינות מתברר כי 28.5 אחוזים מהתיירים מגרמניה העדיפו לשכור דירה על פני לינה בבית מלון. זאת בעוד מרבית התיירים מרוסיה העדיפו ללון בבתי המלון. עוד מתברר כי כ-70 אחוזים מהתיירים באילת בבתי מלון חיפשו לינה ברמה בינונית.

רוב התיירים מעדיפים ללון במלון בעיר (צילום: מתוך אתר המלון) (צילום: מתוך אתר המלון)

רוב התיירים מעדיפים ללון במלון בעיר(צילום: מתוך אתר המלון)

 
חלק מהתיירים ששהו באילת יצאו לטיול גם בירושלים, כ-13 אחוזים מהם ביקרו גם בתל אביב וביפו העתיקה כ-20 אחוזים מהמשיבים סיפרו כי הם ביקרו גם במצרים ו-84.6 אחוזים ביקרו בירדן.
 
כמה כסף מוציאים תיירי החורף על ביקור באילת?
מתברר כי ההוצאה הממוצעת שלהם היא כ-584 דולר לביקור. מסכום זה 213 דולרים הם מוציאים על לינה, 94 דולרים על אוכל, 40 דולרים על תחבורה, 24 דולרים על תקשורת והשאר על אתרי טיול וקניות בחנויות.

המצפה התת ימי באילת (צילום: גלעד כרמלי) (צילום: גלעד כרמלי)

המצפה התת ימי באילת(צילום: גלעד כרמלי)


בריכת הכרישים במצפה (צילום: גלעד כרמלי) (צילום: גלעד כרמלי)

בריכת הכרישים במצפה(צילום: גלעד כרמלי)

 
התיירים דירגו גם את שביעות הרצון שלהם מהשירותים השונים להם נחשפו במהלך החופשה באילת. את הציון הגבוה ביותר מקבלים אתרי הצלילה (4.6 נקודות מתוך 5), אחריהם פארק תמנע (4.4 נקודות) ובמקום השלישי עם 4.3 נקודות, כל אחד, מקבלים טיולי המדבר, טיולי הליכה, בטיחות וחופי הרחצה.
 
לציונים הנמוכים ביותר זוכים השירותים הציבוריים (2.5), חיי הלילה (2.8מתוך חמש) ואחריהם הניקיון בשטחים הציבוריים והחנויות (3.2 נקודות).

מסלולי אופניים במעלה עקרבים (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)

מסלולי אופניים במעלה עקרבים(צילום: רון פלד)

 
לשאלה האם בעקבות הביקור בישראל הם שינו את התפיסה לגביה – ענו 65 אחוזים ממשתתפי הסקר (שבוצע על ידי שאלונים שנמסרו לתיירים בשדה התעופה בעובדה) כי הם שינוי את דעתם לטובה. 31 אחוזים ענו כי הביקור לא שינה את דעתם ורק ארבעה אחוזים שינו את דעתם לרעה.
 
 

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.