טיסות זולות

לרנקה ב-49 דולר עם אל על? תלוי – ynet ידיעות אחרונות

לרנקה, קפריסין (צילום: שאטרסטוק)

כמה אתם מוכנים להשקיע בטיסה ללרנקה?(צילום: שאטרסטוק)


אתמול (ב’) חברת התעופה אל על יצאה עם מחירים חדשים ושיטת כרטיסים חדשה, שבה הנוסעים יכולים לבחור את סוג כרטיס הטיסה איתו הם מעדיפים לטוס. לפי השיטה החדשה ישנן שלוש קטגוריות המכילות מרכיבים שונים – כך שמשפחה עם זוג הורים ושני ילדים לדוגמה, יכולה לבחור לטוס לכיוון אחד עם מזוודה אחת בלבד ומספר תיקי יד (טרולי) ובחזור עם מספר גדול יותר של מזוודות – ולשלם בהתאם.
 
 
בחרנו שבעה יעדים פופולריים ובדקנו כמה יעלה לכם לטוס אליהם עם אל על בקבוצה הבסיסית יותר (LITE), לעומת חברות תעופה אחרות שטסות לאותן יעדים. הבדיקה נעשתה סביב סוף השבוע השלישי של חודש אוקטובר 2018, מ-18.10 ועד 21.10 ועבור טיסות ישירות בלבד.


השוואת מחירים בין החברות התעופה ()

השוואת מחירים בין החברות התעופה

 
את הכרטיסים החדשים של אל על ניתן לרכוש כבר מאתמול. הם זמינים באתר החברה ובסוכנויות השונות אך מדובר בכרטיסי טיסה החל מה-15 באוקטובר עבור אירופה בלבד.
 
המודל החדש של אל על כולל שלוש קבוצות כרטיסים כאמור: כרטיס LITE הכולל כבודת יד אישית (טרולי עד 8 ק”ג), תיק יד, ארוחה קלה ושתייה. כרטיס CLASSIC הכולל את כל אלו יחד עם שליחת מזוודה אל בטן המטוס וגם בחירת מושב מראש, לא כולל מושבים מועדפים, מושבים קדמיים ומושבים במחלקת תיירים פלוס.

שיטת המחירים החדשה של אל על מול חברות אחרות (צילום: שאטרסטוק) (צילום: שאטרסטוק)

שיטת המחירים החדשה של אל על מול חברות אחרות(צילום: שאטרסטוק)

הקבוצה השלישית נקראת FLEX והיא כוללת כרטיס בעל גמישות בכל רמות המחיר במחלקת תיירים כמו: כבודת יד אישית, שני תיקי טרולי, שליחת מזוודה אל בטן המטוס, ארוחה קלה ושתייה, אפשרות מורחבת יותר לבחירת מושב, קדימות בעלייה למטוס ועוד.
 
כפי שניתן לראות בטבלה, בחלק גדול מהמקרים אל על אכן מספקת תשובה זולה יותר ביחס לחברות אחרות אך במקרה של לרנקה בקפריסין, אליה החברה פרסמה כרטיס לכיוון ב-49 דולר אתמול, מצאנו שלא בדיוק כך וכי יש טיסות זולות יותר. אם תבקשו לטוס אל היעד בסוף שבוע תגלו מחיר שגובהו פי שלושה מהמחיר הנ”ל.

לרנקה ב-49 דולר? תלוי מתי (צילום: istock) (צילום: istock)

לרנקה ב-49 דולר? תלוי מתי(צילום: istock)

 
נתחיל עם חברת התעופה הקפריסאית קובלט אייר (Cobalt Air) המציעה את המחיר הזול ביותר: 122 דולר עבור טיסות הלוך ושוב, כשהמחיר כולל תיק יד וארוחה קלה. קצת מעליה נמצאת חברת התעופה הלאומית של יוון: אג’יאן איירליינס (Aegean Airlines) עם כרטיס טיסה ללרנקה ב-145 דולר. פה המחיר כולל תיק אישי (טרולי עד 8 ק”ג) וארוחה קלה.
 
אל על מציעה מחיר העומד על 151 דולר עבור אותו סוף שבוע: 18.10 עד 21.10 אשר כולל תיק אישי (עד 8 ק”ג) וארוחה קלה. חברת תעופה ישראלית נוספת שטסה ליעד הקפריסאי היא ארקיע, המציעה כרטיס ב-269 דולר הכולל תיק אישי, מזוודה (עד 20 ק”ג) וארוחה קלה.

מגדל הטלוויזיה, ברלין (צילום: שאטרסטוק)

ברלין בשלל מחירים(צילום: שאטרסטוק)

  
אל היעד הפופולרי בקרב הקהל הישראלי – ברלין, מצאנו כי המחיר של גרמניה איירליינס הוא הזול ביותר: כ-250 דולר לכרטיס טיסה הלוך ושוב הכולל שירות מלא לכל סוגי הכרטיסים, מזוודה (עד 25 ק”ג), תיק יד (עד 6 ק”ג), ארוחה חמה ושתייה קרה/חמה חופשית, כמו כן מערכת בידור. 
 
עם אל על מצאנו כי החברה מציעה כרטיס טיסה ב-284 דולר הכולל תיק אישי (עד 8 ק”ג), חטיפים ו/או משקאות ואילו חברת הלואו קוסט איזי ג’ט מציעה דווקא את המחיר הגבוה ביותר – 436 דולר הכולל רק תיק יד.
 
 
אם מתחשק לכם לבקר בבירת הממלכה הבריטית ולהביא מתנת חתונה לזוג הטרי, תדעו שבמקרה הזה הכי זול לטוס עם איזי ג’ט. טיסת הלואו קוסט שלהם תכלול אומנם רק תיק יד אבל תמורת 337 דולר בלבד. עם אל על מצאנו טיסה ב-427 דולר והיא כוללת ווי פי ושירות סטרימינג, תיק אישי (עד 8 ק”ג) וארוחה חמה. ארקיע מציעה טיסה בקצת יותר: 444 דולר אך עם תיק יד ושליחת מזוודה גדולה אל בטן המטוס.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.