סודות אילת

נופש לאירופה: עלייה בהזמנות לאביב. וזו הסיבה לכך – וואלה! – וואלה! תיירות

ג’וליה סימפסון, נשיאת המועצה העולמית לתיירות וטיולים ציינה כי “זן האומיקרון השפיע על המתרחש בתחילת השנה, אך למרות ההדבקות הנרחבות, התסמינים נותרו קלים, ואנשים שוב מזמינים חופשות”.
עם זאת, מהנתונים עולה כי הנסיעות הפנים-אירופיות הצפויות במהלך חג הפסחא והקיץ בשנת 2022, יוותרו מתחת לרמות שנרשמו לפני המגפה, ב-38 וב-45 אחוזים, בהתאמה. “הבעיות מתרחשות בעת שממשלות מגיבות (למגפה) בהטלת מגבלות נסיעה. ארגון הבריאות העולמי טען כי סגירת גבולות היא חסרת טעם, כאשר האומיקרון כה נפוץ. כל מה שמגבלות אלו גורמות הוא פגיעה בכלכלה ובפרנסה”, אמרה סימפסון והוסיפה כי על-פי הנתונים המדעיים העדכניים ביותר, למרות רמת ההדבקה הגבוהה, אומיקרון פחות חמור ומוביל לפחות אשפוזים ומקרי מוות. “לכן, אנו קוראים לממשלות לצמצם את כל מגבלות הנסיעה ולאפשר לנוסעים מחוסנים באופן מלא לנוע בחופשיות”.

בהקשר זה יצוין כי לפני מספר ימים דחק ארגון הבריאות העולמי (WHO) בממשלות להסיר או להקל את מגבלות הנסיעה וקרא לגישה מקלה יותר, מתוך ההבנה כי צעדים שמטרתם לבלום את התפשטות הקורונה – לא הועילו.

אתמול (רביעי) פורסם כי אזרחי האיחוד האירופי המחוסנים, יוכלו לנוע בחופשיות, ללא כל מגבלות.
על רקע זה, ברבעון הראשון של שנת 2022, נרשמה עלייה של 275 אחוזים בהזמנות לנסיעות פנים-אירופיות. כאשר בוחנים את מידת הפופולריות של היעדים שזכו לעלייה הגבוהה ביותר, ספרד ניצבת בראש הטבלה, עם עלייה של 320 אחוזים ברבעון הראשון של 2022, ואחריה ניצבת טורקיה.

על פי נתוני המועצה, לפני המגפה, בשנת 2019, תרם ענף הנסיעות והתיירות קרוב ל-9.2 טריליון דולר לכלכלה העולמית והיווה 10.6 אחוזים מכלל המשרות (334 מיליון מקומות עבודה). בשנת 2020, לאחר שפרצה מגפת הקורונה, אבדו 62 מיליון מקומות עבודה ותרומת הענף לכלכלה העולמית ירדה בכ-4.5 טריליון דולר.

הפוסט נופש לאירופה: עלייה בהזמנות לאביב. וזו הסיבה לכך – וואלה! – וואלה! תיירות הופיע לראשונה ב-טיסות זולות – השוואת מחירי טיסות לחול ב-תורזול.

source

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.