סודות אילת

קפיצה לפחות מ–72 שעות ובדיקת קורונה זולה: כך תתכננו את החופשה הבאה בחו"ל – תיירות ותעופה – TheMarker

מדינות רבות כבר פתחו את הגבולות לתיירים מחוסנים — ופטרו אותם מבדיקות קורונה ■ כשחברות התעופה מציעות כרטיסי טיסה במחירים נמוכים כל כך, הנופש היקר בישראל הופך את החופשה בעולם למשתלמת במיוחד ■ למה כדאי לשים לב לפני שרוכשים את כרטיס הטיסה
ישראל, אחת המדינות המחוסנות ביותר בעולם, עדיין לא מקבלת תיירים מחו”ל באופן חופשי. לעומת זאת, במדינות רבות בחרו לפתוח את שעריהן לקראת חודשי התיירות של הקיץ — ובחרו להקל את הכניסה אליהן למחוסנים.
כעת נראה כי ישראלים מחוסנים רבים, שנאלצים לשלם מחירים גבוהים על החופשה המקומית, עשויים להעדיף לבלות בקיץ בחו”ל — שכן אינם נדרשים בבידוד בחזרתם. לכן, מי שעול הילדים הנדרשים לבידוד בחזרה לישראל אינו רלוונטי עבורו — יכול להמריא בחופשיות. הנה כמה דגשים שכדאי להכיר לפני שמזמינים את כרטיס טיסה.
חפשו את המדינות שאינן דורשות בדיקת קורונה שלילית בכניסה. משרד הבריאות קבע כי בדיקות הקורונה החינמיות של קופת החולים כבר לא יוכלו לשמש את הנוסעים לחו”ל — הנוסעים נדרשים לשלם 45–297 שקל לבדיקה, תלוי היכן היא מתבצעת.
יש כבר לא מעט מדינות שמאפשרות לישראלים מחוסנים להיכנס אליהן ללא הצגת בדיקת קורונה שלילית, בין היתר: צרפת, ספרד, יוון, קפריסין וגרמניה

עם זאת, יש כבר לא מעט מדינות שמאפשרות לישראלים מחוסנים להיכנס אליהן ללא הצגת בדיקת קורונה שלילית תקפה מה–72 שעות טרם ההמראה. אלה מדינות שישראלים אוהבים לצאת אליהן לחופשה, בין היתר: צרפת, ספרד, יוון, קפריסין וגרמניה. מדינת אלה מקלות על הדרישות, ובמיוחד ממדינות “ירוקות” עם רמת תחלואה נמוכה כמו ישראל.
מי שעדיין קצת בלחץ מהנחיות המקלות, שכן מדובר בישיבה בחלל סגור במשך שעות רבות, יכול לנשום לרווחה. ההנחיות של משרד הבריאות קובעות שגם אם מדינת היעד לא דורשת בדיקת קורונה שלילית עדכנית, אלה שלא מחוסנים יידרשו להציג בדיקה כזו לקראת העלייה למטוס. כך שבסופו של דבר במטוס יהיו רק מחוסנים ובעלי בדיקה שלילית.
רשימה מתעדכנת באופן תדיר של מדינות שמאפשרות כניסה למחוסנים ללא בדיקה אתם יכולים למצוא באתר טיסות סודיות.
טוסו לחופשות קצרות מ–72 שעות. זה כנראה הולך להיות הטרנד החם של התקופה הקרובה לאלה שרוצים לחסוך בביורוקרטיה של הבדיקות. ההנחיות של משרד הבריאות קובעות כי כל הנוסעים שמגיעים לישראל ושהו יותר מ–72 שעות בחו”ל נדרשים להציג לחברת התעופה לפני ההמראה תוצאת בדיקת PCR שלילית לנשאות לנגיף הקורונה. כלומר, אם אתם נוסעים לנופש מהיר או לנסיעת עסקים קצרה אתם יכולים לחסוך את עלויות הבדיקה הזו שעשויה לעלות מאות שקלים. יעדים קרובים לישראל כמו יוון או קפריסין בהחלט יכולים להתאים כדי ליהנות מהטריק הזה אך גם מדינות אירופה יכולות להתאים לחופשה של שני לילות.
אתרו מראש במדינת היעד את המקומות שמציעים בדיקת קורונה זולה או בחינם לפני הטיסה חזרה. את העניין הזה כדאי לבדוק ברשת לפני הנסיעה לחו”ל. בניו יורק, למשל, ישנם כמה מוקדים שבהם מבצעים את בדיקת הקורונה בחינם, בין היתר במעבדות labq הפזורות ברחבי מנהטן. בימים אלה הסכימו במשרד הבריאות הישראלי שגם בדיקות PCR שבוצעו ביוון בשיטת של איגום מבחנות (זאת אומרת כמה דגימות במבחנה אחת) מוכרות עבור טיסה חזרה לישראל, מה שצפוי להוזיל את מחיר הבדיקה בכ–50%.
הרשת מלאה בהמלצות של תיירים שחזרו מחו”ל וביצעו בדיקת קורונה במקום כזה או אחר אבל אל תסתמכו רק עליהם. כדאי להתקשר לבית המלון שבו אתם מתכוונים ללון ולבדוק אם יש להם שיתופי פעולה עם מעבדות כלשהן או המלצות על כאלה שמציעות בדיקה זולה.
להירשם מראש לבדיקת קורונה בנחיתה בנתב”ג. בעיכוב של כמה ימים בגלל בעיות טכנולוגיות, מאתמול בבוקר (א’) הנוחתים בנתב”ג החלו לשלם על בדיקות הקורונה. מי שיירשם לשירות הבדיקה וישלם מראש באתר check2fly.co.il (ייתכן ובימים הקרובים חברה פמי פרימיום תתחיל לפעול בנתב”ג ובהתאם האתר ישתנה) — יגבו ממנו 80 שקל. ואולם, מי שלא יירשם מבעוד מועד ישלם 100 שקל. אומנם מדובר בחיסכון של 20 שקלים בלבד לנוסע אבל גם את הסכום הזה אפשר לחסוך, זאת בנוסף לזמן שתבזבזו בשדה התעופה עם הנחיתה על התשלום בעת הבדיקה.
הרשמה מראש לשירות הבדיקה בנתב"ג מאפשרת חיסכון של 20 שקל בלבד לנוסע אבל גם את הסכום הזה אפשר לחסוך, זאת בנוסף לזמן שתבזבזו בשדה התעופה עם הנחיתה על התשלום בעת הבדיקה

ניתן להוזיל את בדיקת הקורונה ליוצאים לחו”ל. אם אתם גרים קרוב לנתב”ג אז האפשרות הזולה ביותר לביצוע בדיקת קורונה לקראת היציאה לחו”ל היא בשדה התעופה בעלות של 45 שקלים לבדיקה אטית שתוצאותיה מתקבלות בתוך 14 שעות.
אם אתם גרים רחוק מהשדה, עד לא מזמן הפתרון היחיד שעמד לרשותכם היה ביצוע הבדיקה בבתי החולים בעלות של 297 שקל. עם זאת, בימים אלה הצטרפה שחקנית חדשה לשוק שהורידה את המחירים. AID Genomics, בשיתוף עם חברת ביקור רופא, מציעה בדיקות ב–22 סניפים ברחבי הארץ תמורת 99 שקל. הבדיקה במחיר זה מוצעת באשדוד, במצפה רמון, בקרית שמונה, בבאר שבע, בחיפה ועוד, ובימים הקרובים צפויה גם אילת להיכלל ברשימה. הרישום מתבצע בכתובת https://aidcovid.live, והתוצאות מתקבלות תוך 24 שעות ותקפות לטיסה לחו”ל. טיפ נוסף, אם אתם טסים עם חברת התעופה לופטהנזה, תוכלו לבצע את הבדיקה בבית חולים איכילוב בתל אביב בעלות של 140 שקל בלבד, ובבית חולים רמב”ם בחיפה בעלות של 200 שקל לבדיקה.
גם את כרטיס הטיסה צריך להוזיל. למרות כל עלויות בדיקות הקורונה, המרכיב העיקרי בעלות הטיסה לחו”ל הוא עדיין כרטיס הטיסה. המחירים שמציעות כיום חברות התעופה נמוכים מאלה של טרום הקורונה, כך שאם משלבים אותם ביחד עם מחירי הבדיקות לא יוצאים בנזק משמעותי. ניתן למצוא מחירים נמוכים גם כשמדובר בתקופת שנחשבו בעבר למבוקשות במיוחד כמו חודשי הקיץ של יולי־אוגוסט, חג סוכות ואפילו לכיוון השנה האזרחית החדשה ב–31 בדצמבר.
אם אתם לא מקובעים על תאריך ספציפי או יעד מועדף תוכלו למצוא מחירים נמוכים במיוחד לשלל יעדים. אנחנו נכנסנו לאתר xplorer.co.il ולאתר secretflights.co.il כדי לקבל מושג על טיסות זולות במיוחד. ואולם, אחרי שמצאנו טיסה כזו עברנו לאתר של חברת התעופה כדי לראות בכמה היא מציעה את אותו הכרטיס. במקרים רבים הזמנה ישירה תוזיל את העלות כך שאל תתקבעו על סוכנות נסיעות אונליין כזו או אחרת לפני שתערכו את ההשוואה הזו.
הישארו גמישים – ותחסכו
בחיפוש שלנו מצאנו מגוון רחב של כרטיסי טיסה במחירי רצפה שיכולים להתחיל ב–50 דולר לשני הכיוונים ליעדים שונים לא כולל מזוודה אך גם לאחר הוספת שירות זה (שיכול להגיע גם לכ–80 דולר) המחיר נותר אטרקטיבי.
כמה כללי אצבע שתמיד כדאי לזכור: תחפשו כרטיסי טיסה באתרים שמאפשרים שילוב בין שתי חברות תעופה, אחת לטיסה הלוך ואחרת לחזור, שכן זה יכול להוזיל את העלויות באופן משמעותי; אם מועד הטיסה שלכם גמיש תפתחו את לוח מחירי הטיסות החודשי (אפשרות כזו קיימת במספר מנועי חיפוש כמו skyscanner וגם בחברות התעופה עצמן) ותאתרו את הטיסה הישירה הזולה ביותר.
גם אם אתם נוסעים בקבוצה, כדאי לבחון עלות של כרטיס יחיד. ייתכן שנשאר רק כרטיס אחד במחיר מוזל והיתר במחירים גבוהים יותר, ובחיפוש של כמה כרטיסים יחדיו יוצג בפניכם רק המחיר הגבוה ביותר

כללי אצבע חשובים נוספים: גם אם אתם נוסעים בקבוצה, כדאי לבחון עלות של כרטיס יחיד. ייתכן שנשאר רק כרטיס אחד או שניים במחיר מוזל והיתר במחירים גבוהים יותר, ובחיפוש של כמה כרטיסים יחדיו יוצג בפניכם רק המחיר הגבוה ביותר; לפעמים תוספת של כמה עשרות שקלים יכולים לשנות את שעות הטיסה ולהקנות לכם עוד יום ביעד; אם הביקושים אכן יגברו — המחירים יעלו ולכן אם אתם חושבים על טיסה בעוד כמה חודשים, ייתכן שהמחירים מעכשיו ואילך רק יעלו.
כך למשל, איתרנו כרטיסי טיסה לוונציה ב–19–26 באוגוסט במחיר של 78 יורו כולל מזוודה במשקל של 10 ק”ג, לווינה ב–10–14 ביולי מצאנו כרטיסי טיסה במחיר של 50 יורו כולל מזוודה, ועבור כרטיסי טיסה לבוקרשט ב–10–14 ביולי המחיר היה 100 יורו.

הפוסט קפיצה לפחות מ–72 שעות ובדיקת קורונה זולה: כך תתכננו את החופשה הבאה בחו"ל – תיירות ותעופה – TheMarker הופיע לראשונה ב-טיסות זולות – השוואת מחירי טיסות לחול ב-תורזול.

source

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.