טיסות זולות

ריינאייר השתלטה על שדה התעופה עובדה – ynet ידיעות אחרונות

חברת התעופה האירית ריינאייר, שהחלה לפעול בישראל בשנה שעברה, “השתלטה” על שדה התעופה בעובדה וכ-43% מכלל הפעילות בו היא של החברה האירית. כך עולה מהדו”ח החודשי של רשות שדות התעופה לחודש ינואר.

מטוס ריינאייר. 43% מהטיסות הבינלאומיות לאילת (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)

מטוס ריינאייר. 43% מהטיסות הבינלאומיות לאילת(צילום: shutterstock)


הדו”ח מלמד כי במהלך ינואר 2017 הגיעו לאילת בטיסות ישירות מאירופה כ-25 אלף תיירים, כאשר 10,709 מהם הגיעו באמצעות חברת התעופה האירית. חברת אורל אייר הביאה לעיר 7,425 תיירים (כ-30% אחוזים מכלל התיירים) ובמקום השלישי נמצאת חברת וויזאייר עם 2,325 תיירים ונתח שוק של 9.3%. כיום פועלות בשדה התעופה בעובדה תשע חברות תעופה זרות.
 
ומה הבעיה של אבשלום קור עם שדה התעופה עובדה?
עדכונים נוספים כל הזמן גם בפייסבוק של ynet חופש

מהדו”ח של רשות שדות התעופה העוסק גם בתנועת הנוסעים הפנים ארצית עולה כי חברת ארקיע היא החברה השולטת בטיסות בין אילת למרכז הארץ. מתוך 101,149 נוסעים שטסו בחודש ינואר לאילת, ארקיע הטיסה כ-70% מכלל הנוסעים – גידול של ארבעה אחוזים בפעילות. חברת ישראייר הטיסה 30,438 נוסעים שהם כ-30% מכלל הנוסעים והציגה ירידה של 9.71%. שאר הנוסעים טסו במטוסים פרטיים קטנים.

מטוס ארקיע. 70% מהפעילות הפנים-ארצית לאילת וממנה (צילום: דני שדה) (צילום: דני שדה)

מטוס ארקיע. 70% מהפעילות הפנים-ארצית לאילת וממנה(צילום: דני שדה)

נתונים נוספים בדו”ח מלמדים כי הקו הפעיל ביותר בטיסות מאילת היה לשדה דב, 49.34% מכלל הנוסעים טסו בקו אילת-שדה דב שבצפון תל אביב , 44% טסו בקו אילת-נתב”ג וקצת יותר מ-6% טסו בקו אילת-חיפה.
 
המטוס החדש של ארקיע – על שם אריק איינשטיין
 

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.