טיסות זולות

שובו של טרמינל 1: אולם נוסעים לטיסות מוזלות נחנך היום – כלכליסט

ברק בכר, תרבות של איש אחד
חרם? סלקום איבדה רק 11,500 לקוחות במאי
“כחלון הוא אדם עתיר כישורים וניסיון שרלוונטיים לפעילות שלנו”
מחירי המוצרים משתוללים, הרשתות שותקות
נסטלה מודה במסמך פנימי – רוב המוצרים שלנו לא בריאים
האם ספונסרים ינטשו את ניימאר?
ת”א פותחת את יוני בעליות קלות; פתאל נחלשת אחרי הדוחות
שר התחבורה, ישראל כץ, חנך היום (א’) אולם נוסעים חדש בטרמינל 1 בנתב”ג שישמש את טיסות ה- Low cost. מנתוני רשות שדות התעופה עולה כי בעונת החורף הקרובה צפויות לצאת מנתב”ג 55 טיסות Low cost שבועיות, בהשוואה ל- 33 טיסות שיצאו משדה התעופה בעונת החורף שעברה. בין החברות הצפויות להפעיל טיסות מוזלות: איזי ג’ט, Norwegian air ו- Wizz air.
 
האולם המערבי בטרמינל 1 שימש את הטיסות הבינלאומיות בנתב”ג במשך עשרות שנים, עד לפתיחתו של טרמינל 3 החדש, בשנת 2004. טיסת הבכורה של חברת איזי ג’ט הבריטית תמריא מהצד המערבי של טרמינל 1 הערב בשעה 19:25, לנמל התעופה לוטון שבלונדון, עם 180 נוסעים. כשעתיים לאחר מכן, ימריאו שני מטוסים נוספים של חברת  Wizz air לבודפסט ולווילנה. במקביל, ימשיכו לצאת טיסות Low cost גם מהאולם המזרחי של טרמינל 1, ששימש עד כה לטיסות אלה.
 
 
מי שאינן שותפות לחגיגת הלואו קוסט הן חברות התעופה הישראליות. לטענתן, ועדת השמים הפתוחים שהקים משרד התחבורה, שהחליטה כי החברות הישראליות לא יוכלו לפעול מטרמינל 1 ולהפעיל טיסות לואו קוסט משלהן, פוגעת ביכולתן להתחרות מול החברות האירופיות. הטענה של החברות הישראליות לגבי טרמינל 1 היא רק אחת מיני טענות רבות שלא זכו למענה על ידי הוועדה בראשה עמד מנכ”ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי.
 
הוועדה הבינמשרדית הוקמה לאחר חתימת רפורמת השמים הפתוחים מול האיחוד האירופי, ותפקידה היה לטפל בטענות החברות הישראליות לאי שוויון בתחרות בינן לבין החברות זרות. הצוות הוקם לפני כחצי שנה עם מנדט של עד 45 יום להגשת מסקנות. בפועל התכנסה הוועדה רק בחודש יוני ליומיים מרוכזים של דיונים. הצוות ביקש אז ארכה עד סוף יולי להגשת מסקנותיו, אך לא עמד גם בתאריך היעד הזה. כאשר הצוות פירסם סוף סוף את מסקנותיו לקראת אמצע ספטמבר, הוא לא כלל בהן החלטה בעניין בקשת חברות התעופה הישראליות להפעיל טיסות מוזלות בטרמינל 1 ולהנות אף הן מאגרה מופחתת שתאפשר לחברות להוזיל מחירים ללקוח. ההחלטה של הצוות היתה להעביר את הסוגיה לבדיקה של צוות נוסף של משרד התחבורה.
 
 

פרויקטים מיוחדים
משפט נתניהו: כל החדשות והעדכונים
50 המנהלים הטובים של 2020
מיוחד: 50 הסטארטאפים המובילים של 2020
100 המשפיעים של כלכליסט
תראו אותם: 100 הסרטים שחייבים לראות בכל גיל
הכי טרי, מקורי וטעים: לבשל עם עונות השנה

source

עוד פוסטים בנושא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.